Strona główna » Strefa wiedzy » Studia podyplomowe Menedżer Hotelu – odpowiedź na nowe trendy i wyzwania w branży

Studia podyplomowe Menedżer Hotelu – odpowiedź na nowe trendy i wyzwania w branży

manager hotelu

Wzrost znaczenia nowych technologii, green tourism, w pełni spersonalizowana obsługa gości – to tylko niektóre ze zjawisk, które coraz silniej wpływają na kształt branży hotelarskiej. Dla turystyki, która odradza się niczym feniks z popiołów, oznacza to nowe szanse – ale także wyzwania. Jak bowiem sprostać oczekiwaniom gości? Jak zwiększyć efektywność i jakość oferty? Jak zarządzać hotelem w dobie kryzysu energetycznego? Odpowiedzi na te pytania czekają na uczestników innowacyjnych studiów podyplomowych, które ruszają w Krakowie już 19 listopada.

Menedżer Hotelu to program realizowany już po raz 9. przed ekspertów-praktyków, współpracujących z Wyższą Szkołą Turystyki i Ekologii. Uczestnicy edycji będą mieli okazję zrealizować w pełni praktyczny program, zwiększający kompetencje zarządcze we wszystkich obszarach operacyjnych. Zajęcia, przygotowane wspólnie z liderami branży turystycznej, zostały uzupełnione także o nowe elementy, które pozwolą hotelarzom efektywniej odpowiadać na trendy i ewolucję branży. Podczas zajęć rozwijane będą kompetencje z zakresu nowoczesnych metod i technik zarządzania hotelem, prowadzenia nowoczesnej placówki w szerokim zakresie usług, a także umiejętności analizy rynku. Nie zabraknie praktycznych warsztatów, dotyczących organizacji sprzedaży i umiejętności profesjonalnej obsługi klienta, a także solidnej wiedzy teoretycznej (podstawy inwestowania w hotelarstwo oraz wiedza z zakresu prawa w hotelarstwie).

Dwusemestralny program managerski, oferowany przez w WSTiE, od lat pozostaje liderem edukacji podyplomowej w obszarze hotelarstwa. Dziesiątki zadowolonych absolwentów to rezultat współpracy z kadrą ekspertów-praktyków oraz dostępu do rynkowego programu biznesowego. Uczestnicy 9. edycji – poza rozwojem kluczowych i klasycznych kompetencji zarządczych – będą mieli okazję dowiedzieć się także jak przygotować swoje obiekty do nowych wyzwań: niezbędnej informatyzacji czy rozwijania oferty w duchu green tourism. Forma warsztatowa, analiza case studies oraz praca nad realnymi projektami uzupełniona zostanie zawodowym networkingiem oraz indywidualnym rozwojem kompetencji pod okiem mentorów. Wśród wykładowców są tacy eksperci jak: Ireneusz Węgłowski, Janusz Mitulski, Bartłomiej Walas, Marcin Ziobro, Andrzej Przeniosło, Agnieszka Kasprzak, Dorota Malinowska, Tomasz Schweda, Arkadiusz Dawidowski, Wiktor Siegel, Joanna Kulesza oraz Anna Jędrocha.

Studia co roku wybierane są przez praktyków z całej Polski. Zajęcia odbywają się w ścisłym centrum Krakowa. Ze względu na oferowaną jakość oraz wartość dodaną, program po raz kolejny objęty został patronatem Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, która oferuje także specjalny rabat dla swoich członków.